Ještě jste neseděli?
přijďte si posedět

Info   Mapa

 

O projektu

Projekt Půjčovna židle vznikl na základě regionálně-ornitologické analýzy, placené z evropských fondů! Záměrem projektu je přispět ke zlepšení kvality sedacích aktivit občanů! Neklademe si ovšem za cíl oslovit širokou veřejnost, máme pouze jednu, nepříliš širokou, židli (pro širokou veřejnost jsou vhodnější lavičky, kterých je všude dostatek)! Ve skutečnosti máme židle dvě, ale zatím je pouze jedna zkušebně aplikována v prostoru a to konkrétně v Praze na Vítkově, viz mapa (50°05'23.4"N 14°27'18.7"E).

Pro určení vhodné lokality k umístění naší židle, jsme oslovili několik předních světových ornitologů, zaměřených na urbanizaci ptáků, zejména kosa černého (Turdus merula). Vědcům se nedávno podařilo prokázat (placeno EU), že zpěv kosa černého pozitivně ovlivňuje sedací aktivity u lidí.

Na dobrou radu ornitologů jsme židli umístili na takovém místě, na kterém si nejen příjemně posedíte, ale svou sedací aktivitu ještě umocníte poslechem přímo orchestru kosů černých. Důkazem může být nedávno natočený hudební klip skupiny Syrový tóny Kráčím alejemi, ve kterém můžete již zmiňovaný orchestr kosů černých slyšet!

Židli zn. MUNDUS (Vienna Austria) z přelomu 19. a 20. století, umístěnou na Vítkově, zakoupil pan Václav Houška z Hlohoviček a to přesně ve čtvrtek 15. července 1926 v 16:34. Příbuzným děkujeme za půjčení!

Pro návštěvníky

Posezení na židli je určeno pro každého, kdo ocení sedací aktivitu spojenou s příjemným výhledem do otevřené krajiny, romantickým pohledem na střechy Karlína nebo třeba jen krátkým odpočinkem.

Cena jednoho posezení je 20 Kč. Doba posezení je časově neomezená. Bude-li se ovšem u židle tvořit fronta, buďte ohleduplní a nezdržujte se na židli příliš dlouho, ať si sedací aktivitu užijí i další spoluobčané.

Židle není vybavena zařízením na detekci osobních údajů sedícího, takže o vašich tajných sedacích aktivitách se americká Národní bezpečnostní agentura (NSA) nedozví, což se nedá říci o většině laviček v parku (i všude jinde), které jsou opatřeny špehovacím zařízením Snownoc ... ale to je přísně tajná informace, tak ji nikomu neprozrazujte!

Věnujte pozornost následujícím bodům:
1) Manipulace s židlí je možná, ale neodnášejte ji z vyhraněného prostoru!
2) Zpěv kosů černých je autentický, nedá se zapnout/vypnout!
3) Při sněhu a náledí se židle neudržuje!
4) Za deště je židle mokrá!
5) Na židli, ani v jejím okolí, nekuřte!
6) Židli i její okolí udržujte v čistotě!
7) Židli neničte!

Židle je opatřená "poplašným zařízením"! Poplašné zařízení (PZ) se aktivuje a odešle zprávu policii ČR v těchto případech:
- Židle opustí vyhraněný prostor (viz bod 1)
- PZ detekuje oheň nebo kouř (viz bod 5)
- PZ detekuje poškozování židle (viz bod 7)

 

 

 

Smělé i nesmělé dotazy nám zasílejte na náš email pujcovnazidle@seznam.cz